+48 602 595 244
pracownia@prointra.pl

Wolność oznacza dokonywanie wyborów

Uzależnienie od alkoholu, podobnie jak od innych używek tworzy ograniczenia, zabierając wolność. Mówi o tym jedna z moich pacjentek:

wolnosc m„Uważam, że sama nie dałabym rady. Uzależnienie nie pozwala racjonalnie myśleć, tu jest potrzebna pomoc terapeuty. Samemu nic się nie zrobi. jeśli nawet tak jak ja miałam inne myślenie, typu „dam radę” sama to szybko stwierdziłam, iż żałuję ze tak późno podjęłam decyzję o terapii. Terapia to najlepsza decyzja jaką podjęłam."

Czy będąc uzależnionym możesz odzyskać wolność? Tak, o ile znajdziesz w sobie siłę, by pójść po poMOC. Opowiada o tym inna moja pacjentka: 

„Długo zastanawiałam się nad terapią, byłam sceptycznie do niej nastawiana. Uważałam, że dam sobie radę sama, bo przecież miałam dłuższe okresy abstynencji, jednak coś zawodziło… Wierzyłam, że kontroluję picie i nim się zorientowałam, byłam w tym samym miejscu, na dnie, wrak człowieka."

Dariusz Dopierała, specjalista psychoterapii uzależnień

Terapia w PRO-Intra może stać się Twoją drogą Do Wolności

Czy masz problem?

Mechanizmy uzależnienia

 • Mechanizm iluzji i zaprzeczania
 • Mechanizm nałogowego regulowania uczuć
 • Mechanizm rozpraszania i rozdwajania JA

Oferta

 • Czas na spotkanie
 • Czas na działanie
 • Czas na wolność

Referencje

 • Michał

  Bardzo dobrze mi się z Darkiem współpracowało od pierwszej sesji indywidualnej. Na pierwszej sesji byłem zaskoczony bo wiedział dużo więcej o mnie, niż ja o sobie. Jestem osobą uzależnioną od alkoholu w bardzo młodym wieku. Postanowiłem z tego wybrnąć i dzięki Darka mobilizacji i wierze w moja pracę nad sobą jestem wciąż teraz trzeźwym i wolnym człowiekiem. Mogę nawet powiedzieć że dzięki Darka pomocy zawdzięczam mu nowe życie. Z perspektywy czasu jak na to wszystko patrzę. jaka nieraz burzliwa była nasza relacja i moja niechęć do dalszej terapii i pracy nad sobą Darek zawsze potrafił wyciągnąć do mnie pomocną dłoń. Wiedział w którym momencie ofiarować swoją pomoc i za to mu dziękuję.
 • Aneta

  Darek jest bardzo dobrym, ale wymagającym i budzącym myślenie terapeutą. Przekazywana przez Darka wiedza trafiała do mnie. Często przytaczał cytaty mądrych ludzi. Kiedyś powiedział: „dbasz o swój wizerunek”. Na początku byłam oburzona ale z biegiem czasu zrozumiałam, że tak właśnie jest. Po kilku miesiącach byłam i nadal jestem Darkowi wdzięczna. Kiedy prawda boli, to znaczy że działa. U mnie tak się stało. Zrozumiałam, że aby mieć trzeźwy umysł muszę zrobić „porządki” w swojej głowie i swoim wnętrzu. Nigdy tego nie zapomnę bo to zmieniło moje życie. Otrzymałam wiedzę na temat mojej choroby alkoholowej, ale też bardzo cenną wiedzę i emocjach. Przed terapią żyłam w chaosie. Dziś (co od wielu lat nie miałam) czuję spokój. Nareszcie żyję w zgodzie ze sobą czyli myślę, mówię i czuję to samo. Chylę czoło przed takimi terapeutami jak Darek.
 • Magda

  Terapia indywidualna pozwoliła mi zajrzeć w siebie, swoje potrzeby, to co mnie boli. I praca nad sobą pozwoliła mi myśleć i patrzeć obiektywnie na siebie. Praca z Darkiem była swobodna, pozwalała czuć, że mam wybór, a jednocześnie ,,zmuszała" do myślenia pokazując, że to ja decyduję. Darek pokazywał mi też, jakie mogą być konsekwencje moich decyzji. Darek jako terapeuta jasno przedstawił mi, na czym polega uzależnienie. Pomógł zrozumieć mechanizmy choroby jak i sobie radzić, żeby ich unikać. Przedstawił chorobę od strony ,,książkowej" jak i od strony emocjonalnej, uczuciowej. Jak sobie radzić z tym, abym nie gromadziła w sobie emocji nie wyrażonych. Jasno i przejrzyście przedstawił mi obraz samej siebie, pokierował mnie tak, że zmieniając myślenie. Po prostu „trzeźwieję”, a nie tylko „nie piję”. Praca z Darkiem owocuje także po zakończeniu terapii, kiedy staję w sytuacjach realnych, gdzie właśnie muszę podejmować decyzje i wtedy zdaję sobie sprawę że jego wskazówki są jak z ,,nieba" np. nie piję bo nie chcę, wiec po co mam przebywać z osobami które piją? Po co kopać się z koniem?
 • Tomek

  Praca z Darkiem dała mi bardzo do myślenia. Pamiętam jak otworzyłem się, lecz on drążył temat i przedstawił go w innych kolorach. Pokazałeś jak bardzo się mylę. Na terapii z Darkiem dowiedziałem się, jak bardzo jestem uzależniony od alkoholu. To dzięki pracy Darka nade mną dzisiaj kończę 6 krok i to on jest ojcem mojej trzeźwości. Dziękuję Darkowi za pracę, siłę. Darek ma jeszcze jedną cechę: nie odpuszcza, bo takie jest Jego powołanie: pomóc alkoholikowi. I jest w tym naprawdę dobry!
 • Beata

  Uważam że sama nie dałabym rady. Uzależnienie nie pozwala racjonalnie myśleć, tu jest potrzebna pomoc terapeuty. Samemu nic się nie zrobi. jeśli nawet tak jak ja miałam inne myślenie, typu „dam radę” sama to szybko stwierdziłam, iż żałuję ze tak późno podjęłam decyzję o terapii. Terapia to najlepsza decyzja jaką podjęłam."
 • Bożena

  Długo zastanawiałam się nad terapią, byłam sceptycznie do niej nastawiana. Uważałam, że dam sobie radę sama, bo przecież miałam dłuższe okresy abstynencji, jednak coś zawodziło… Wierzyłam, że kontroluję picie i nim się zorientowałam, byłam w tym samym miejscu, na dnie, wrak człowieka.