Powered by PRO-Intra. Twoja droga Do Wolności
+48 602 595 244
pracownia@prointra.pl

Podjęcie terapii uzależnienia zwykle wiąże się z wieloma przykrymi uczuciami, wśród których jest m.in. wstyd. Zdarza się, że decyzja o leczeniu podejmowana jest pod presją. Dlatego warto zastanowić się nad alternatywą dla poradni odwykowej, która działa w oparciu o umowę z NFZ. 

Korzyści 

Podejmując leczenie prywatnie, zmieniasz motywację. Jeśli za coś płacisz, więcej wymagasz od siebie i psychoterapeuty. Trudno też mówić o podjęciu terapii pod przymusem. 

Nawiązując pierwszy kontakt za pomocą Skype łatwiej jest poradzić sobie ze wstydem

Podejmując leczenie w gabinecie, który świadczy różne usługi, dodatkowo w formie indywidualnych sesji dbasz o swoją anonimowość

Podejmując leczenie w formie indywidualnych sesji otrzymujesz bardziej dopasowane do Twojej sytuacji tempo, metody, narzędzia i techniki pracy

Możliwe ograniczenia 

Korzystanie z psychoterapii indywidualnej, z pominięciem terapii grupowej jest wyzwaniem dla pacjenta i psychoterapeuty. Nic tak nie konfrontuje mechanizmu iluzji i zaprzeczania, jak wypowiedzi innych członków grupy. 

Korzystanie z płatnej psychoterapii nie zwalnia Ciebie z odpowiedzialności. To, że płacisz nie oznacza, że wymagasz tylko od psychoterapeuty. Powinieneś też wymagać od samego siebie. 

Sesje trwają około 45-60 minut, odbywają się raz lub dwa razy w tygodniu. Pomiędzy nimi pracują słowa i zadania, które są wypowiedziane podczas spotkania. 

Sesje prowadzone za pomocą Skype niosą ograniczenia w budowaniu relacji, chociaż z drugiej strony mogą być uważane przez Pacjentów za bardziej bezpieczne. 

Od stycznia 2023 roku pracuję również w Poradni Terapii Uzależnień w Lidzbarku Warmińskim (kontrakt z NFZ). Prowadzę psychoterapię grupową (wtorki i piątki w godzinach 17-19) oraz indywidualną. 

  • Odsłon: 692